V posledním říjnovém týdnu jsme navštívili jedno rodinné hospodářství nedaleko naší školy.

Oblékli a obuli jsme se tak, jak se patří a vyrazili do terénu. Obdivovali jsme krávu s telátkem, býky, králíky, slepice i domácího hlídače. Po exkurzi hospodářských zvířat už na nás čekala velká úroda řepy. Všichni jsme se ujali práce, děti vytrhávaly řepu, paní učitelky čistily. Někteří tuto činnost vykonávali úplně poprvé. Také jsme ochutnali pečené brambory připravené přímo v ohni. Vozili jsme na kolečkách listy z řepy a užili jsme si spoustu legrace. Paní domácí nás odměnila výborným čajem, štrúdlem a dalšími sladkostmi.

Za celou naši školu bych chtěla poděkovat manželům Holbovým, že nám umožnili vyzkoušet si v praxi sklizeň řepy. Rovněž děkujeme za vřelé přijetí. Těšíme se na příští rok, že si tuto akci opět zopakujeme.

Mgr. Iva Peclová