12. PŘEBOR VE SJEZDOVÉM LYŽOVÁNÍ A LOPATĚNÍ DĚTÍ Z DD ZLÍNSKÉHO KRAJE

Vzhledem k mrazivému počasí jsme chvílemi mysleli, že jsme na Sibiři. I na Tesáku klesly teploty na více než 20 stupňů pod nulou.

Ve dnech 6. 1. – 8. 1. 2017 se čtyři zástupci z řad dětí z domova ve Smolině zúčastnili 12. ročníku ve sjezdovém lyžování a lopatění dětí z dětských domovů Zlínského kraje.

Akce proběhla v Hostýnských horách na Horské chatě Slovan. Děti měly opět možnost zažít nejen pořádnou jízdu na sněhu, ale i prožít setkání a pobavit se s kamarády z jiných domovů. Letos přijali pozvání děti a vychovatelé z Kroměříže, Liptálu, Uherského Ostrohu, Zlína, Uherského Hradište, DD  ZŠ Vizovice, Dětské centrum Zlín.  Pořádající domov Vizovice – Chrastěšovská uspořádal nejen tyto závody v lyžování a lopatění, ale v nabídce tohoto víkendového setkání byl i doprovodný program. Děti mohly navštívit výtvarnou dílničku, zahrát si stolní tenis, bowling na X – boxu nebo soutěžit na taneční podložce. A v sobotu navečer přišel ohromit svým vystoupením kouzelník. Samozřejmě, že nechyběla ani tolik žádaná diskotéka. A jak se umístili naši malí sportovci v jízdě na lopatě? Klaudie, Kateřina, Marián a Igor se snažili v této disciplíně podat co nejlepší výkony. V kategorii nejmladších děvčat se na 1. místě umístila naše Klaudie. A cenu za 2. místo v kategorii nejmladších chlapců obsadil Marián. Na Tesák jezdíme opravdu rádi, ale letos tam byly tak mrazivé teploty, že jsme si připadali jako na Sibiři.

 

Božena Naňáková, vychovatelka DD ve Smolině.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce DD. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.