Ve dnech 23. srpna – 26. srpna 2021 se děti a tety vychovatelky ze Smoliny vydaly ve stopách Robinsona Crusoe.

Místem pro nevšední zážitky se stala opět chata Dubina pod Holým Vrchem.

Inspirativní a zajímavý příběh námořníka z Yorku – Robinsona, nás doprovázel na Dubině celé čtyři dny.

Zažili jsme spoustu dobrodružství i legrace při plnění jednotlivých etapových her. Jako správní Robinsoni jsme si každý den museli opatřit jídlo. Dokonce jsme si vyzkoušeli i jeho přípravu na otevřeném ohni v kotlíku. Podmínky byly opravdu bojové. Za větru a deště jsme prozkoumali vzdálený kopec Kaňůr. Pátrali jsme po místních obyvatelích a několikrát nás vyděsily i neznámé zvuky ze zakázaného území Hromové hory. Aby nám však na pustém ostrově nebylo smutno,  vyrobili a ochočili jsme si papoušky. Pravé trosečnické ošacení nám zajistila vlastnoručně vyrobená batikovaná trika. Večery byly během pobytu příjemně dlouhé. Hráli jsme hry, soutěžili mezi sebou a povídali si o tom, co jsme během dne prožili.

Čtyři dny jsme letos na Dubině kráčeli ve stopách Robinsona. Snad to bylo zajímavé, napínavé i poučné. V každém případě smolinští Robinsoni ve všech zkouškách obstáli a za svoje výkony zasluhují pochvalu.

Na Dubině pod Holým vrchem jsme byli letos již po šesté a i tentokrát děkujeme všem, kdož nás podpořili a pomohli s realizací tohoto pobytu.

Děti a tety vychovatelky z dětského domova