Již po páté se naše škola účastnila dovednostní soutěže pro žáky speciálních škol Zlínského a Jihomoravského kraje „Pracovat je normální“. Tuto soutěž pořádá Střední odborné učiliště Uherský Brod již řadu let.


Tento rok se soutěže zúčastnili 3 žáci ze ZŠ a PrŠ ve Smolině a 3 žáci ze ZŠ v Návojné. Opět se soutěžilo ve třech odbornostech. Pekař („upeč si mě“), truhlář („vyřež si mě“) a kovář („smontuj si mě“). Pekaři pekli asi čtyři různé druhy pečiva, truhláři vyráběli dřevěnou herní kostku a kováři plechovou krabičku. Celkem se zúčastnilo deset škol, takže konkurence byla veliká. Každopádně se všichni snažili, a i když naši žáci tentokrát nezískali žádnou cenu, všichni jsme si tento den užili. Na tuto akci se letos přijel podívat i starosta Uherského Brodu, statutární náměstek hejtmana zlínského kraje a televize Naše Slovácko. Tímto děkuji našim soutěžícím a SOU Uherský Brod za skvělou a smysluplnou akci.