V neděli 24. září pořádal dětský domov ve Smolině už 16. ročník dětského karnevalu. V tomto roce byl věnován komediálním postavám účinkujících v divadlech, cirkusech a různých varieté, postavám výrazně nalíčeným a pestrobarevně oblečeným, s červeným nosem a nápadnými botami – tedy klaunům.

Hosté karnevalu se mohli předvést v zábavných hrách nebo se zapojit do soutěže a zkusit tak svůj číselný odhad na to, kolik klaunů se na tomto karnevale letos sešlo. Při slavnostním oceňování hráčů jsme se potom mohli přesvědčit o tom, že i ti menší mohou mít přesnější tip než velcí a že někteří kluci mohou být v točení kruhem „Hula hoop“ lepší než holky. Pro zachycení opravdové karnevalové atmosféry, jedinečnosti promyšlené masky nebo krásné kamarádské chvilky byl připraven karnevalový fotoateliér s veselými rekvizitami a ještě veselejší slečnou fotografkou. Příjemnou tečkou na pomalu se blížící závěr karnevalu byla velká tombola plná krásných cen.

Jak je známo, klauni rádi nosí nadměrně veliké oblečení, doplněné ještě obrovskými botami nebo třeba naopak malinkým kloboukem. Říká se, že je to symbolika malého naivního chlapce. A když zůstaneme u té symboliky, můžeme říct, že v našem podání tento pomyslný malý chlapec už vyrostl v šestnáctiletého mladíka, protože právě toto číslo potvrdilo další podařený ročník našeho karnevalu.

Letošní karneval podpořili: DROGERIE JEDLIČKA Brumov, CUKRÁRNA U KOSTKŮ Brumov, PAPÍRNÍCTVÍ MIKLASOVÁ Brumov, STŘEŠNÍ KONSTRUKCE STRNKA Brumov, BELIT Valašské Klobouky, ZAHRADNICTVÍ VILÍMEK Brumov, CHVD DŮBRAVA Valašské Klobouky, KUCHYŇ dětského domova ve Smolině,  Paní Jana Daňová ze Slavičína, Paní Kateřina Filáková, FOTOATELIÉR Strapinová Valašské Klobouky, HÁČKO z. s. Brumov, Paní Zdena Dočkalová Valašské Klobouky, Město Valašské Klobouky a další naši přátelé, příznivci a známí. Velmi děkujeme.

 

 Mgr. Radka Daňová,

vychovatelka DD ve Smolině