Již po třetí se naše škola zúčastnila soutěže pro žáky praktických a speciálních škol „Pracovat je normální“. Tuto soutěž pořádá Střední odborné učiliště Uherský Brod již řadu let.

Z naší školy soutěžili tři žáci – Denisa, Marek a Dominik. Soutěžilo se ve třech oborech – pekař (upeč si mě), truhlář (vyřež si mě) a kovář (smontuj si mě). Pekaři měli za úkol napéct, ozdobit perníčky a housky . Kováři vyrobit plechovou krabičku a truhláři vyrobit ptačí budku. Odborná porota byla z řad doprovodných pedagogů žáku jednotlivých škol. Porota to neměla nikterak lehké, protože žáci byli opravdu šikovní, ale první tři místa za každý obor se musela určit. Na konci proběhlo vyhlášení vítězů, ale s prázdnou nikdo ze soutěžících neodešel. I naše škola získala cenný kov a to bronz za krásnou ptačí budku, kterou vyrobil Marek. Celá soutěž se žákům líbila a už teď se těšíme za rok na další. Tímto chceme poděkovat SOU Uherský Brod za skvěle připravenou soutěž, která názorně dokazuje, že pracovat je normální.

ULBRICHT Ladislav