tězové soutěže ke Dni Země jsou známi“
Třídní učitelé a ředitelé valašskoklobouckých škol se sešli 27. dubna na místní radnici, aby převzali ceny za úspěchy jejich žákovských týmů ve výtvarně literární soutěži k oslavě Dne Země.

Soutěž vyhlásil odbor životního prostředí městského úřadu se záštitou Města Valašské Klobouky. Největšího úspěchu mezi figurkami z recyklovatelných odpadů slavil novinový pavouk Eda, ocenění se však dostalo i letákům propagujícím třídění. Učitelé vítězných tříd obdrželi od starosty Dalibora Maniše hodnotné poukázky, které využijí k zajištění environmentální výchovy.

1. místo – za „Pavouka Edu“ získala třída speciální a 3. místo- za „naši Evu“ II.třída naší školy ve Smolině. Vítězství v soutěži bylo pro naše děti i učitele velkým překvapením, radostí, ale i milým ohodnocením za vykonanou práci. Děkujeme za pěkné ceny a těšíme se na další soutěž.

Zde je přehled vítězů:

I. Kategorie pro I. stupeň ZŠ (vytvoření postavičky z recyklovatelného odpadu + sepsání příběhu) – 1. místo: I. tř. ze ZŠ Smolina – pavouk Eda – 2. místo: II. B ze ZŠ Val. Klobouky – Džusinka – 3. místo: II. tř. ZŠ Smolina – Naše Eva

II. kategorie pro II. stupeň ZŠ (návrh propagačního letáku) – 1. místo: VII. C ze ZŠ Val. Klobouky – 2. místo: IX. A ze ZŠ Val. Klobouky – 3. místo: VII. B ze ZŠ Val. Klobouky

III. Kategorie pro SŠ (projekt návrhu na vylepšení umístění kontejnerů na tříděný odpad ve Val. Kloboukách) – cena útěchy: Prima z Gymnázia Valašské Klobouky

vložil :Bc. Lenka Ročáková